
Про мистецький проект "В обіймах колискових".
Мистецький проект «В обіймах колискових» має на меті створення якісного національного музичного продукту та привернення уваги суспільства до теми відновлення традицій української колискової пісні, як важливого чинника у вихованні нового покоління з високим рівнем національної самоідентифікації, базовими цінностями якого буде любов, повага, творча взаємодія і турбота про навколишнє середовище.
Іванка Червінська — чарівна українська етно-співачка, родом із гуцульських Карпат. Представляє нове оригінальне поєднання української народної музики із сучасними стилями: джаз, блюз, східними та латино-американськими мотивами.
Магічний голос, яскравий образ та чуттєві музичні аранжування – створюють неповторну атмосферу зустрічі минулого з сьогоденням, традиційного фольклору із творчим авангардом, зачаровують і закохують у себе з перших нот.
Іванка здобула широку популярність, дійшовши до фіналу телешоу "Голос країни-6" у команді Святослава Вакарчука.
Вона зачарувала тренерів чуттєвою інтерпретацією пісні «Летів пташок». А драйвове аранжування Святослава народної пісні «Вербовая дощечка» у виконанні Іванки, вразило серця і душі мільйонів українців. Після чого її назвали «карпатською мавкою».
На проекті її також підтримували українські співачки: Ніна Матвієнко, Марія Бурмака, Олена Мозгова та багато інших відомих людей.
Виступаючи на численних українських та міжнародних фестивалях (Флюгери Львова, AlfaJazz Fest, JazzBez, Koktebel Jazz Festival, Leopolis Jazz Fest, Віртуози фолку, Твоя країна FEST та багатьох інших), Іванка втілює в життя ідею надання нового, сучасного звучання та популяризації української музики у цілому світі.
Іванка Червінська & Gypsy Lyre - це нова і неповторна українська етнічна музика, пронизана латино-американськими та східними мотивами, наповнена їх енергетикою, романтичними та драматичними сценами.
Ця музика вражає і захоплює. Вона створена у співпраці з акустичним гітарним проектом авторської музики Gypsy Lyre, які дуже вдало поєднують латино-американську і європейську музичні культури. Засновником та лідером проекту є віртуозний гітарист Геннадій Бондар.
У їх виконанні можна почути українські народні, авторські пісні та колискові. Поміж них чудово звучать народні пісні сербською, циганською та кримськотатарською мовами.
Геннадій Бондар — композитор, аранжувальник, один з найкращих електро-акустичних гітаристів України, працює в напрямку фламенко, world music, ethno-fusion.
Геннадій є автором та засновником інструментального проекту Gypsy Lyre. Проект існує більше десяти років і користується великою популярністю. Постійні учасники відомих музичних форумів таких як Jazz Koktebel, Leopolis Jazz, Kazantip. Яскравий, інструментальний проект, який не тільки показує високу майстерність виконання, іпровізацій, але й часто стає окрасою на виступах відомих українських артистів. Геннадій співпрацює та активно виступає зі Златою Огневич, Марічкою Бурмакою та Іванкою Червінською. Співпрацював у творчому тандемі з Ольгою Цибульською, Іриною Білик та Віктором Павліком. Останні кілька років являється і саунд-продюсером Марічки Бурмаки та Іванки Червінської.
У 2017 році спільно з Іванкою видали альбом українських пісень. У 2018-19 роках були учасниками фестивалю Твоя Країна Фест, який мав на меті просування та популяризацію якісної української музики. А також за підтримки Міністерства інформаційної політики України, Геннадій, як автор проекту Gypsy Lyre, активно брав участь у проведенні музичної новорічної вистави Велика мандівка Святого Миколая для дітей, які проживають в зоні АТО та ООС. На даний момент активно гастролює, продовжує займатись аранжуваннями, пише музику для фільмів.
Олександр Лисенко (бас-гітара, акустична гітара, міді-гітара) — гармонійна і ритмічна основа колективу. Багатогранний музикант, який вільно володіє кількома інструментами. Унікальна ультрасучасна гітара Олександра, завдяки передовим технологіям, може звучати тембрами всього симфонічного оркестру, привносячи в музику більше фарб і відтінків!
Андрій Мороз (кахон, перкусія) — ритмічне ядро і танцювальний пульс гурту. Універсальний музикант, який виступає в самих різних жанрах: джаз, етно, ворлд-мюзік, фанк, фьюжн, драм-енд-бейс, денс та інших, досконало володіючий грою на кахоні та дарбуці. У грі Андрія блискуча техніка поєднується з артистизмом і імпровізацією, а кожне соло перетворюється на самостійний музичний твір.
Мистецький проект «В обіймах колискових»
Мистецький проект «В обіймах колискових» має на меті створення якісного національного музичного продукту та привернення уваги суспільства до теми відновлення традицій української колискової пісні, як важливого чинника у вихованні нового покоління з високим рівнем національної самоідентифікації, базовими цінностями якого буде любов, повага, творча взаємодія і турбота про навколишнє середовище.
Фахівці рекомендують починати спів колискових ще в період вагітності, адже доведено, що в утробі матері дитина вже сприймає музику, мови та інтонацію голосу. Впізнаючи пісні, які вона вже чула, дитина скоріше заспокоюється, починає реагувати на мамин голос, видавати у відповідь мелодійні звуки. Спів колискових також сприяє поліпшенню психічного стану самої жінки – зменшуються прояви токсикозу і вагітність протікає легше. Отже колискові пісні також є універсальним терапевтичним засобом.
Колискові зникають з побуту пересічних українців через мультикультурний вплив, який присутній в сучасному світі. Ми зараз чуємо різну, сучасну, англомовну музику, але не приділяємо належної уваги своїй культурній спадщині, в якій є "сіль землі", "ген нації". Потрібно цю традицію відроджувати. Ми підійшли до цього проекту, як з творчої сторони, так і наукової. Підібрали правильні тональності, темпо-ритм, інструменти. Відтворили оригінальні мелодії, дещо створили власні з урахуванням мелосу і етнічних нюансів, і все це реалізували в колискових. Створили міст між минулим і сучасним... Коли мати буде співати чи вмикати колискові дитині, малюк буде отримувати найбільш правильний культурологічний, фонетичний вплив. Виховуватиметься любов (а згодом і повага) до мови, Батьківщини, старшого покоління через пісню, як підсвідомий, невербальний зв’язок!
Дослідження стверджують, що від впливом колискових, як їх ще називають, материнських пісень, у дитини виховується любов до природи, Батьківщини, повага до старших. Через колискову пісню запам’ятовуються фонетичні, лексичні й морфологічні особливості рідної мови, що пізніше допомагає дитині передавати найтонші відтінки почуттів і думок. Так поступово у ненав’язливій формі відбувається перше усвідомлення своєї національної самобутності.
Також спів колискових впливає на розвиток гнучкості і рухливості мовного апарату дитини, формування правильної вимови звуків, освоєння інтонаційного різноманіття та різного темпу мови. У старшому дошкільному віці багато дітей відрізняються зайвою квапливістю або сповільненістю мови, нечітким вимовлянням слів, проковтуванням закінчень. При повторюванні колискових з їх лаконічністю і чіткістю форми, ритмічністю, діти легше долають ці мовні недоліки. Важливий вплив колискових і на розвиток мислення дитини, яка сприймає запропоновані у пісні образи. Виявлено вплив колискової на характер маленької людини, її фізичне здоров’я і ступінь психологічної стійкості.
Залишаючи дитину без колискової, батьки ризикують якнайменше тим, що у малюка розів’ється синдром дефіциту уваги, який виражається у нездатності зосередитися. Діти, що страдають на цей синдром не можуть нормально вчитися та страждають від проблем у відносинах з оточуючими. Доведено, що діти, які не знали колискових, виростають більш егоїстичними і агресивними, частіше схильні до різних психічних розладів.
У колискових піснях завжди затверджується вища цінність дитини, а для повноцінного розвитку маляті важливо відчувати, що він бажаний та коханий, через звук відчувати мамину любов, тепло і затишність дому. Співаючи своїй дитині, мати вибудовує навколишній світ навколо дитини, протиставляючи його всім небезпекам зовнішнього світу. Ці пісні знімають зайву тривожність та збудження. Крім того, саме через колискову пісню мати може передати дитині найцінніше – приклад своєї любові, ніжності, дбайливого ставлення до всього живого, відчуття цінності та глибини кожного життя.
Наш проект ніби створює міст між минулим і сучасним заради майбутнього. Підіймаючи питання відродження традиції колискових та пропонуючи як приклад якісний та сучасний музичний продукт, ми прагнемо сприяти виховуванню любові та поваги до мови, Батьківщини, старшого покоління через пісню, як підсвідомий, невербальний зв’язок.
Олесь Журавчак — продюсер проекту "В обіймах колискових".
Лауреат міжнародних і всеукраїнських фестивалів та конкурсів, викладач КНУКіМ , генеральний продюсер еко-культурного фестивалю «Трипільське коло», виконавець на етно-духових інструментах, композитор, режисер, культуролог.
Аудіо-складова проекту
Студійний запис альбому «Колискові писанки» зроблений на основі відтворених оригінальних аутентичних мелодій та авторських творів, що враховують особливості мелосу та інші етнічні нюанси.
Створений якісний та оригінальний музичний продукт – сучасне аранжування та авторська обробка аутентичних мелодій і використання оригінальних музичних інструментів.
Оригінальні флеш-накопичувачі з треками у форматі mp3 та на хмарних сервісах.
1. "Над колискою" (сл. Олександр Олесь, муз. І.Червінська)
2. "Ой ходить сон" (сл. і муз. народні)
3. "Колисанка" (сл. народні, муз. І.Червінська)
4. "Місяць яснесенький" (сл. Леся Українка, муз. І.Червінська)
5. "Люлі, пора спати" (сл. Григорій Самчук, муз. І.Червінська)
6. "Колисочко яворова" (сл. народні, муз. І.Червінська)
7. "Котику сіренький" (сл. і муз. народні)
8. "Ой що ж то за орли". (сл.Богдан Стельмах, муз. Богдан-Юрій Янівський, обробка Геннадій Бондар)
9. "Ой спи дитя" (сл. народні, муз. І.Червінська)
10. "Пісня про мову" (сл. Сидір Воробкевич, муз. І.Червінська)
Відео-складова проекту
Оригінальні флеш-накопичувачі з треками у відео-форматі та на хмарних сервісах YouTube.
Відеопрезентація проекту «В обіймах колискових»
На передодні Святого Микола відбулась відео-презентація альбому на офіційній сторінці YouTube, який отримав багато схвальних відгуків глядачів.
Режисер - Олександр Господінов
Монтаж - AG_production
Колисанка
Першими спробами для привернення уваги суспільства до теми відновлення колискової пісні була спільна робота з режисером Стасом Ткачовим. Основний чинник, який наша команда брала за основу - це максимально відтворити найтонші відтінки музики і кадру з урахуванням мелосу звучання та контенту, який буде цікавим для переглядання малечі.
Автор відео: Станіслав Ткачов
Ой ходить сон
Театр пісочної анімації "Золотий Лев" - це дует двох професійних художників: Світлани Данильченко та Ольги Крижановської.
Всі знають, що для дітей гра з піском - одне з найулюбленіших занять! У пісочниці або де-небудь на узбережжі діти різного віку будують вежі, замки, дороги, цілі фортеці. Дітлахи настільки захоплюються грою, що часом відірвати їх від цього заняття просто неможливо! І здавалося б чому?.. А відповідь дуже проста: це цікаво і захоплююче! Перед дитиною відкривається можливість будувати свій власний світ так, як вона хоче. Пісок врівноважує емоції, впливає на психіку дитини найпозитивнішим чином, зменшуючи негативні емоції та переживання. Пісочна анімація не лише надихає, в процесі гри діти розвиваються, відображають в картині свої почуття, що в свою чергу стимулює розвиток розумових і творчих здібностей.
Автор відео
Театр пісочної анімації "Золотий Лев"
Проект створено за підтримки
Портал новин «Матриця української свободи» - результат копіткої роботи команди журналістів та редакторів, професіоналів своєї справи.
Ми вважаємо, що кожен має право на об'єктивну, достовірну і повну інформацію. Команда новинного порталу «Матриця української свободи» абсолютно незалежна і працює виключно з власної ініціативи та на добровільні пожертвування меценатів.
Український культурний фонд - Державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забез печення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості й суспільства, широкого доступу громадян до національного культур- ного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно з чинним законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.
Громадська організація "Центр розвитку творчості "Лілея"
Наша команда
Іванка Червінська – вокал, музика
Gypsy Lyre
Геннадій Бондар – гітара, аранжування, саундпродюсер
Олександр Лисенко – гітара, бас-гітара
Андрій Мороз – перкусія
Олесь Журавчак – продюсер
Євгенія Леонова – дизайн обгортки
Олена Смірнова – фотограф
Даша Малікова – фотограф
Тарас Осміловський – менеджмент